Key facts about Career Advancement Programme in Azerbaijani Language Revival
Azərbaycan dilinin dirçəlişinə töhfə verən Karyera İnkişafı Proqramı, iştirakçıların Azərbaycan dilinin müasir istifadəsini və peşəkar kommunikasiya bacarıqlarını inkişaf etdirməsinə yönəlmişdir. Proqram, iş dünyasında dilin effektiv tətbiqi ilə bağlı təlimlər və seminarlar təklif edir.
Proqramın əsas məqsədi, iştirakçıların Azərbaycan dilində icraçı, təqdimatçı, yazıçılıq kimi peşəkar bacarıqlarını artırmaqdır. Bu, həm yazılı, həm də şifahi ünsiyyətdə dilin düzgün və səmərəli istifadəsini əhatə edir. Proqramın sonunda iştirakçılar müasir Azərbaycan dilinin qrammatikası, leksikası və üslubuna dair geniş biliyə sahib olacaqlar.
Karyera İnkişafı Proqramının müddəti 3 aydır və həftədə 2 dəfə, 2 saat olmaqla keçiriləcəkdir. Proqramın tərkib hissəsi olaraq, iştirakçılar dil kursları, rol oyunları və qrup layihələri ilə məşğul olacaqlar. Bu, onların təcrübə qazanmalarına və əldə etdikləri bilikləri real həyat senarilərində tətbiq etmələrinə imkan verəcəkdir.
Proqramın əhəmiyyəti Azərbaycan dilinin iş həyatında təşviq olunmasına və Azərbaycan dilinin qorunmasına yönəlmişdir. Bu, müxtəlif sahələrdə çalışan peşəkarlar üçün, xüsusilə də media, təhsil və dövlət sektorunda çalışanlar üçün çox əhəmiyyətlidir. Proqram işəgötürənlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilən bacarıqların inkişafına kömək edir və karyera inkişafına töhfə verir.
Dil təkmilləşdirmə, Azərbaycan dili kursları, peşəkar inkişaf, karyera imkanları, dil bacarıqları kimi açar sözlər proqramın əhəmiyyətini və faydasını daha aydın şəkildə əks etdirir.
```
Why this course?